Třetí porod císařským řezem

Dobrý den mám za sebou již dva bezproblémové císařské řezy. Nyní bychom si moc přáli třetí miminko. Nicméně řeším "homogenní endometrium 9mm v oblasti hysterotomie po sc více v pravé hraně drobná dehiscence 9x4 mm nedosahující k perimetriu". Pan doktor říkal, že to není problém ale paní doktorka že to je velký problém. Prosím o váš názor dekuji

Císařský řez
27.3.2024

Odpověď:

Dobrý den Aleno,

jsem ráda, že se obracíte na naši poradnu. Píšete, že máte za sebou dva císařské řezy a přejete si třetí dítě. Ráda byste věděla, jestli to stav Vaší jizvy umožňuje. 

Dnes ve většině porodnic už nemají ke třetímu císařskému řezu výhrady. Během kontrol v těhotenství se pomocí ultrazvuku stav jizvy sleduje. O svoji jizvu můžete pečovat po celý život. Zde najdete některé tipy jak se o ni můžete starat. Jako porodní asistentka nemám kompetence posuzovat výsledky Vašeho ultrazvukového vyšetření. To je práce gynekologa - porodníka. Chápu, že dva protichůdné názory od lékařů Vás spíše znejistily, než cokoli jiného. Požádejte je, aby své názory podložily argumenty, ať víte, na kterou stranu se přiklonit. Nicméně, nikdo není neomylný a to, jak si Vaše tělo s případným dalším těhotenstvím nakonec poradí, nelze s jistotou předpovídat. Také můžete požádat o názor nějakého dalšího porodníka, ke kterému máte důvěru. 

Přeji Vám, ať se vše vyvine příznivým směrem a kdybyste se chtěla na něco zeptat, můžete znovu napsat nebo využít naši telefonickou linku.

Za tým #rodimvklidu,
Adriana Martincová