PORADNA PORODNÍ ASISTENTKY

Bezpečné místo pro vaše dotazy týkající se nejen těhotenství, porodu a šestinedělí.

Naše poradna je bezplatná a anonymní, Pro více informací si přečtěte pravidla poradny, nebo si projděte nejčastěji pokládané otázky a odpovědi na ně.

V archivu zodpovězených dotazů můžete vyhledávat podle tématu nebo klíčového slova.

Pokud ani tak nemáte jasno, neváhejte využít formulář a položit vlastní dotaz.

Můžete nám také zavolat!

Porodní asistentky z našeho týmu jsou tu pro vás na telefonu každý
pátek 15-18 hod.


Volejte na:
+420 228 229 143
NOVÝ DOTAZ
Váš dotaz byl úspěšně odeslán. Naše porodní asistentky se Vám ozvou nejpozději do 72 hodin.
Někde nastala chyba, zkontrolujte prosím zadané údaje.
TÉMA
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Těhotenství po operaci pupeční kýly

Dobrý den, po prvním porodu se mi vytvořila pupeční kýla. Chtěla jsem se zeptat, je možné další těhotenství i po prodělání operace pupeční kýly? Pokud ano, s jak velkým časovým rozestupem? Moc děkuji za odpověď. K.

Těhotenství
19.4.24

Dobrý den Karolíno,

děkujeme za Váš dotaz do poradny. Ptáte se, zda je možné otěhotnět po operaci kýly a za jak dlouho je to vhodné.

Operace kýly není sama o sobě žádnou překážkou. Na co je vhodné si dát pozor, pokud plánujete znovu otěhotnět je případný zánět (tedy pokud by nastala nějaká pooperační komplikace nebo komplikace během hojení).

Budete li se po operaci cítit dobře a na pooperační kontrole bude vše v pořádku, není třeba další těhotenství nijak odkládat.

Přeji Vám rychlé zotavení

Za tým #rodimvklidu,
Markéta Koubková
Sdílet

Zkracování čípku

 Dobrý den, vím, že tu tyto dotazy bývají často. Ale mně to stále vrtá hlavou. Na kontrole ve 28tt mi doktor naměřil čípek 23mm. Kromě zkracování nemám žádné potíže, břicho mi netvrdne. Dal mi neschopenku a řekl že mám doma polehávat, odpočívat a nedělat nic těžkého a předepsal utrogestan 2 tablety zavádět na noc + magnesium. Na další kontrolu jdu ve 30tt. Jsou dny, kdy si říkám, že dobrý, že stejnak budu nakonec přenášet, ale pak jsou dny, kdy přemýšlím, zda odpočívám dostatečně... Jsem učitelka, takže jsem trávila půl den ve škole, pak jsem něco udělala doma a následně šla na dlouhé a rychlé procházky. Teď se poflakuju doma a moc toho nedělám. Ale také mě to moc nebaví. Pokaždé, když třeba vařím, si říkám, jestli nemám ležet. Ale z ležení mě bolí celý člověk. Normálně jsem docela racionální člověk a moc věcí mě nerozhodí, ale teď ty se mnou cloumají hormony a nerada bych, aby se malá narodila dřív. Jak moc je tedy potřeba polehávat a odpočívat? 

Těhotenství
4.4.24

Dobrý den Jano,

jste v pracovní neschopnosti pro zkracující se čípek ve 28. týdnu těhotenství. Přemýšlíte, zda odpočíváte dostatečně neb byste nerada rodila předčasně.

Systém péče o těhotné ženy je v Česku nastaven tak, že společnost svěřila péči do rukou lékařů/gynekologů, kteří v těhotenství provádí takzvanou dispenzarizaci, což je odborná lékařská péče, jejímž účelem je systematické dlouhodobé sledování a ovlivňování zdravotního stavu pacienta ohroženého nebo trpícího závažnou nemocí, s cílem předcházení komplikacím. Zatímco kdybyste žila v jiné zemi v Evropě nebo i ve světě, byla byste jako zdravá těhotná žena v péči porodní asistentky. Porodní asistentky poskytují primárně preventivní péči. Preventivní péče se zaměřuje na včasné vyhledávání faktorů, které jsou v příčinné souvislosti se vznikem nemoci nebo zhoršením zdravotního stavu, a provádění opatření směřujících k odstraňování nebo minimalizaci vlivu těchto faktorů a předcházení jejich vzniku.

Pokud byste byla v péči porodní asistentky, nedělala by Vám vaginální vyšetření ani neměřila délku Vašeho čípku. Měření délky čípku u normálního těhotenství nemá smysl, neboť porod může začít při jakémkoliv nálezu na čípku. Navíc nejčastější příčinou předčasných porodů je infekce. A protože porodní asistentky předcházejí situacím, které jsou potenciálně rizikové nedělají běžně vaginální vyšetření. Některé studie navíc ukazují, že ženy, které jsou v těhotenství v péči porodních asistentek mají menší procento hospitalizací v těhotenství a též předčasných porodů. Samovolný porod není možný bez děložních kontrakcí. Dokud nebudete mít děložní stahy, nemůžete porodit. 

Co se týče pohybu a aktivit je dle mého názoru důležité, abyste se cítila dobře. Pokud se v leže necítíte dobře, nedává moc smyslu, abyste tak trávila všechen svůj čas. V těhotenství je dobré být přiměřeně aktivní a přiměřeně odpočívat. Míru si  každý volí sám podle okolností. Pokud máte povolené vycházky využila bych je k pobytu na čerstvém vzduchu i na slunci. V těhotenství je velmi důležité, kromě jiného, mít dostatek vitamínu D, který si tělo vyrábí pomocí slunečního svitu. Co se týče přípravy pokrmů, to je také důležitá aktivita. Je chvályhodné, že vaříte. Pokud tedy pracovní neschopností vznikl prostor, kdy se můžete starat pouze a jen o své blaho, je toho dobré využít. Ideálně když si najdete aktivity, které jsou spíše uklidňující, včetně pohybu i sociální komunikace, která Vám může taky chybět. 

Věřím, že vše zvládnete. Je dobré hledat informace, ale také nezapomínejte na Vaší intuici.  Pokud byste chtěla, můžete nám zavolat na naší telefonní linku  228 229 143, od dubna pouze každý pátek od 15 do 18 hodin. Moc Vás zdravím.

Za tým #rodimvklidu,
Marie Vnoučková
Sdílet

Vyvolání porodu 37.+5 tyden

 Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je pohled na vyvolání porodu v 37 + 5 týdnu, kdy je dítě v poloze koncem pánevním a vyvolání má být kvůli váze - odhad nyní 3300 g. Pak už bych musela podstoupit císařský řez. Celé těhotenství bez problémů, nyní jen množství plodové vody hraniční k málo plodové vody.bDěkuji za informaci

Indukce
Konec pánevní
Porod
3.4.24

Dobrý den Jano,

zajímá Vás náš názor na vyvolání porodu při poloze dítěte koncem pánevním při váhovém odhadu 3300g a hraničním množství plodové vody.

Vyvolání porodu při poloze koncem pánevním se obvykle nedoporučuje. K tomu by musel být nějaký jasný důvod a tím není ani normální váhový odhad ani hraniční množství plodové vody. Pokud se miminko neotočí do začátku porodu máte dvě možnosti. Rodit vaginálně nebo rodit císařským řezem. Obě varianty mají své výhody a svá rizika. O všem byste měla mít možnost mluvit s Vaším lékařem nebo s Vaší porodní asistentkou. Ti by měli znát i Vaše preference. Není to tak, že od určitého váhového odhadu “musíte” rodit císařským řezem. Vždy by zdravotníci měli poskytnout dostatek relevantních informací a Vy byste se na jejich základě a na základě Vašich potřeb měla rozhodnout. Pro císařský řez by byl argument, kdyby mělo děťátko nožky pod zadečkem nebo jinou nepravidelnou polohu. Dále pak kdyby váhový odhad byl podprůměrný nebo nadprůměrný. Normální porodní váha je v rozmezí 2,5 až 4,5 kg. 

U vaginálního porodu je dobré, když zdravotníci mají zkušenost s vedením porodu ve vertikální poloze (ve stoje nebo nejčastěji v kleče), která se doporučuje pro předcházení komplikací. Přesto je statisticky větší procento akutních císařských řezů než při porodu hlavičkou. 

Pokud se Vám i Vašemu nenarozenému děťátku bude nadále dařit dobře, můžete vyčkat na samovolný začátek porodu, který má obecně méně komplikací než vyvolávaný porod. Pokud se rozhodnete pro císařský řez, i ten se může udělat v momentě začátku samovolného porodu.

Samozřejmě vše je dobré probrat s Vaším porodnickým týmem. Pokud byste si chtěla přečíst více informací, můžete se podívat například na tento článek a nebo nám můžete zavolat na naší telefonní linku 228 229 143 v pátek od 15 do 18 hodin.

Za tým #rodimvklidu,
Marie Vnoučková
Sdílet

Třetí porod císařským řezem

Dobrý den mám za sebou již dva bezproblémové císařské řezy. Nyní bychom si moc přáli třetí miminko. Nicméně řeším "homogenní endometrium 9mm v oblasti hysterotomie po sc více v pravé hraně drobná dehiscence 9x4 mm nedosahující k perimetriu". Pan doktor říkal, že to není problém ale paní doktorka že to je velký problém. Prosím o váš názor dekuji

Císařský řez
27.3.24

Dobrý den Aleno,

jsem ráda, že se obracíte na naši poradnu. Píšete, že máte za sebou dva císařské řezy a přejete si třetí dítě. Ráda byste věděla, jestli to stav Vaší jizvy umožňuje. 

Dnes ve většině porodnic už nemají ke třetímu císařskému řezu výhrady. Během kontrol v těhotenství se pomocí ultrazvuku stav jizvy sleduje. O svoji jizvu můžete pečovat po celý život. Zde najdete některé tipy jak se o ni můžete starat. Jako porodní asistentka nemám kompetence posuzovat výsledky Vašeho ultrazvukového vyšetření. To je práce gynekologa - porodníka. Chápu, že dva protichůdné názory od lékařů Vás spíše znejistily, než cokoli jiného. Požádejte je, aby své názory podložily argumenty, ať víte, na kterou stranu se přiklonit. Nicméně, nikdo není neomylný a to, jak si Vaše tělo s případným dalším těhotenstvím nakonec poradí, nelze s jistotou předpovídat. Také můžete požádat o názor nějakého dalšího porodníka, ke kterému máte důvěru. 

Přeji Vám, ať se vše vyvine příznivým směrem a kdybyste se chtěla na něco zeptat, můžete znovu napsat nebo využít naši telefonickou linku.

Za tým #rodimvklidu,
Adriana Martincová
Sdílet

Poloha koncem panevnim

 Dobry den, cekam svoje druhe detatko, momentalne jsem v 33.tt. Prvni dcerku jsem rodila cisarskym rezem z duvodu polohy koncem panevnim, bohuzel, i kdyz moc touzim po VBAC, ani druha dcerka se zatim neotocila a hrozi, ze budu muset podstoupit cisarsky rez znova. V tehotenstvi mne trosku zlobi bolesti zad a ma fyzioterapeutka mi doporucila pouzivat rebozo satek na nadzvednuti briska. Parkrat jsem jej pouzila (napr. na prochazce nebo doma pri uklidu, cca kolem 29.-30.tt naposled). Chci Vas poprosit o radu-nemohlio stazeni briska rebozo satkem zabranit miminku v otoceni? Nemohlo se stat, ze zrovna kdyz se chtelo miminko otocit, bylo brisko stazene a neotocilo se a ted uz to nejde? Myslim, ze stazeni nebylo nijak extra silne nebo bolestive, ale nejake zpevneni briska tam asi bylo. Moc se omlouvam, jestli je muj dotaz hloupy, ale snazim se najit nejakou pricinu, proc se uz druhe detatko nechce otocit a trosku hledam, jestli jsem neudelala nebo nedelam chybu ja. Predem mockrat dekuji a preji prijemny vikend. Veronika

Konec pánevní
23.3.24

Dobrý den Veroniko,

máte obavu, zda podvazováním bříška šátkem jste si způsobila to, že se Vaše děťátko ještě neotočilo do polohy podélné hlavičkou. Už jednou jste rodila císařským řezem pro polohu koncem pánevním. Toužíte po vaginálním porodu. 

Myslím, že Vás mohu uklidnit. Podvazování břicha šátkem nahrazuje volnější břišní svaly, které přirozeně dělají oporu děloze. Pokud se děloha vlivem tíže miminky příliš vyklenuje, mohou se pak přepínat určité vazy. To a i změna těžiště může působit bolesti zad. Proto se doporučuje vytvořit oporu děloze pomocí šátku, zejména, když dlouho stojíte, chodíte nebo děláte něco namáhavějšího. Pokud nemáte šátek pořád, miminko má spoustu příležitostí se otočit. Můžete to podpořit vhodnými cviky. Cvičení může pomoci i od bolesti zad. Pokud byste si nevěděla rady požádejte Vaší porodní asistentku nebo fyzioterapeutku aby Vám poradila. 

Přestože se doporučuje rodit dítě v poloze koncem pánevním po předchozím císařském řezu opět císařským řezem, není to nemožné. Císařský řez můžete podstoupit pouze s Vaším svolením. 

Přeji Vám, ať se miminko otočí hlavičkou dolů. Pokud zůstane v poloze koncem pánevním pak Vám přeji péči zdravotníků, kteří Vás budou pravdivě informovat a respektovat Vaše rozhodnutí.

Za tým #rodimvklidu,
Marie Vnoučková
Sdílet

Doprovod - porodní asistentka

Dobrý den, na stránkách porodnice (Vinohrady Praha) ani na internetu se mi nepodařilo zjistit, jestli je možné mít zde vlastní porodní asistentku jako doprovod. Možné by to podle mě být mělo. Máte zkušenosti s přístupem které k tomu mají? Jestli např nejsou pak nepřátelští?Děkuju moc

 

Porod
21.3.24

Dobrý den Anežko,

Ptáte se, jestli máme zkušenost s přístupem k rodičce v porodnici na Vinohradech v případě, že s Vámi k porodu přijde Vaše porodní asistentka. Také se ptáte, jestli je vůbec možné u porodu porodní asistentku v této porodnici mít.

Moc děkujeme za dotaz. Rodička má právo na volbu doprovodu u porodu bez ohledu na to, kdo doprovodem je. Tudíž máte právo na to, aby s Vámi u porodu byla porodní asistentka. Pokud však porodní asistentka nemá s nemocnicí smlouvu, nemůže vykonávat žádné ošetřovatelské úkony u porodu a nemůže Vám asistovat u porodu. Je v roli psychické podpory, což je taky u porodu velmi významné.

S přístupem k rodičkám v této porodnici zkušenost nemám, pracuji v Brněnské porodnici. Z vlastní zkušenosti bych ale podotkla, že nenahlížíme jinak na rodičku, která přichází k porodu s dulou či porodní asistentkou, nebo na rodičku, která je u porodu sama.

Pokud byste měla o přístupu pochybnosti, poradila bych Vám, abyste kontaktovala příslušnou porodnici a sjednala si s vedením porodního sálu osobní schůzku, kde projednáte Vaše obavy, přání.

Přeji Vám, abyste prožila porod podle Vašich představ obklopena lidmi, které Vám poskytnou podporu.

Za tým #rodimvklidu,
Michaela Dobrovolná
Sdílet

Termín početí

Dobrý den, chci se zeptat, zda jsem mohla otěhotnět 24.6.2022 (ten den jsem zapomněla vzít poslední pilulku HA, poté jsem ji natrvalo vysadila), když se miminko narodilo 22.4.2023. Myslím si, že mezitím jsem měla menstruaci, ale velmi slabou, tudíž si nejsem jistá. Moc děkuji za odpověď Kateřina Tichá

Početí
21.3.24

Dobrý den Kateřino,

ptáte se, jestli jste mohla otěhotnět v den, kdy jste si zapomněla vzít pilulku HA. Uvádíte také datum porodu a že jste po vysazení antikoncepce měla ještě slabou menstruaci.

Moc děkujeme za Váš dotaz.

Přesný výpočet data oplození není možný. K oplození vajíčka může dojít do tří dnů od oplodňující soulože.

Lze odhadnout den početí podle termínu porodu, ten je stanoven nejdříve podle data poslední menstruace a je upřesněn na prvním screeningovém ultrazvukovém vyšetření podle temenokostrční délky plodu. Nicméně ten vy v dotazu neuvádíte.

Přeji Vám hezký den.

Za tým #rodimvklidu,
Michaela Dobrovolná
Sdílet

Miminko a prsa

Dobrý den, Mám 12denniho chlapečka v porodnici krásné pil z obou prs. Doma se něco stalo a jedni prso začlo hořet a bylo strašné tvrde měla jsem teplotu 1-2 dny a od té doby to prso moc nechce. (Zánět to prý nebyl a mléko nechtělo téct ani po zmáčknutí) Nabízela jsem i přes bolest opět jsme rozkojili. Teď miminko začne chvíli tahat (nebo jen Dudla) a najednou usne a můžu udělat co chci nevzbudim ho

😭

nevím si rady aby neuslo. Zkoušela jsem změnit polohu pořád stejne

😞

. Vcera se mi to samé stalo s druhým prsem,ale to krásné vypije a už neboli. Poradíte prosím aby tahal a neusnul ?

Kojení
18.3.24

Dobrý den Mončo,

jste dva týdny po porodu a řešíte kojení. Píšete, že chlapeček v porodnici pil z obou prsů a doma jste pak měli problém. Pak jste se opět rozkojila. Ted řešíte, že u prsa usíná. Z druhého ale pije dobře.

Nejsem si z Vašeho popisu jistá, zda teď pije dobře z toho prsu, kde byl problém nebo stále preferuje jedno. Pokud preferuje jedno prso, můžete klidně kojit jen z jednoho prsa. To druhé pokud by se z počátku nalévalo, můžete ve chvíli, kdy pocítíte napětí, odstříkat do úlevy.

Pokud je prso tvrdé a horké, může se jednat o retenci mléka. To znamená, že vlivem otoku je mléko zadržováno v prsu a nevytéká snadno, ani když miminko saje. Pokud by se Vám tato situace opakovala, zkuste před kojením prso uvolnit, trochu rukou pomasírovat a po kojení dát chladivý obklad z tvarohu.

Obecně Vám mohu doporučit, abyste kojila podle potřeb miminka, zkusila s ním přes den trávit čas “kůže na kůži” - dát si miminko jen v plence na holý hrudník a nepoužívala šidítka (lahvičky a dudlíky). To, že děťátko na prsu občas jen dudlá, je v pořádku, pokud jindy i aktivně saje. Pokud je dobře hydratované, tak i dostatečně čůrá.

Pokud chcete problém vyřešit co nejrychleji, efektivně a dál kojit, tak Vám doporučuji osobní návštěvu komunitní porodní asistentky nebo  laktační poradkyně. Pokud Vás navštíví doma, snáz se doberete příčiny problému a můžete se postupně doptávat i na další věci, které Vás budou zajímat.

Přeji Vám ať najdete brzy řešení

Za tým #rodimvklidu,
Markéta Koubková
Sdílet

Porod

Mela jsem krásnou představu o svém porodu bolesti jsem se opravdu nebála pac trpím bolesti pravého třísla už asi od šesti let a moje představa o našem porodu byla taková ,že nás bude mít na starost jedna porodní asistentka a ne několik najednou a každá nám bude říkat něco jiného ale abych to popsala přesněji co se nejdříve si mě už nechali v porodnici už mi odtékla plodová voda a čekalo se až to příjde pak už asi tak po nakych čtyřech nebo pěti hodinách to začlo zazvodila jsem přišla asistentka která mi sahala do pochvy řekla že to je asi na 4 mm nebo cm už z toho co přišlo pak opravdu nevím řekla mi ze porod začíná ze mohu zavolat partnerovi hnedka co nejrychleji proběhl a my už jsme byli na porodním boxu přicházeli bolesti (kontrakce) nechali nás nejdříve volne se pohybovat nej s tím ze pokaždé přišel někdo jiný samozřejmě nás s malým hlídali na monitoru když už jsem chtěla tlačit pak jsem nemohla v takové poloze které mi by to bylo příjemné tak mi to nebylo umožněno proste mě nechávali jen na zádech a to hledem k tomu ze jsem mela velké kontrakce do zad jsem mela opravdu co dělat pak tam nabehla doktorka která byla opravdu Hrubá a mluvila na mne jak kdybych byla naka panenka která si snad mysli ze dítě vyleze samo přišla a křičela to musíte tlačit a poradně to miminko nevyleze sama a to už jsem par hodin tlačila a nebylo mi umožněno o tu pozici o kterou si tělo říkalo a doktorka dal pokračovala brala nás jak nake brambory a strašně spechala až nakonec nevím kde jsem vzala síly a říkám ji ze si přeju aby odešla a přivedla jiného doktora ze mi její přístup nevyhovuje par minut možná i půl hodný jsem tam zas byli sami s partnerem a občas asistentka a nakonec přišel doktor s tou doktorkou a podíval se dolu a řekl mi no to jsou ty krásný malý zencky s malou pánvi asi si myslel jak mi to zalichoti ale mělo to přesný opak a řekl mi ze bude muset mít akutní sekci což jsem samozřejmě nechtěla chtěla jsem dat tomu ještě čas zas to neprobíhalo tak dlouho a hlavně tu svoji pozici ale nedali námčas a opravdu jsem byla vyčerpána a pak už jsem se i bála o prcka ale to chování zdravotního personálu bylo strašně neepaticke pak už jsem šla na sál a dopadlo to tak jak jsem si nepřála a nikdo mi vlastně nevysletlil zda to bylo nutné či ne v této porodnici už opravdu nerodim a to nemluvím o tom jaký mám psychicky problémy z tohoto zážitku který měl byt ten nejkrásnější zážitkem

Porod
Císařský řez
18.3.24

Dobrý den,

v obsahu dotazu popisujete svůj porodní příběh a detaily průběhu Vašeho porodu.

Je mi moc líto, že si z porodu svého dítěte nesete negativní zážitek a že jste zažila hrubé a neempatické jednání ze strany zdravotníků.

Je pochopitelné, že si následky tohoto zážitku nesete dál.

Doporučila bych Vám kontaktovat porodnici, kde jste rodila a vyžádat si Vaši kompletní dokumentaci. Pohovořit s lékaři o průběhu Vašeho porodu a nechat si vysvětlit vše, co se na porodním pokoji odehrálo. Mohlo by Vám to pomoci při následném zpracovávání porodního traumatu. Zároveň bych doporučila kontaktovat porodní asistentku ve Vašem okolí, která se věnuje problematice porodního traumatu, nebo využít péče psychoterapeuta. Připojuji kontakt na organizace, které by Vám mohly pomoci. (www.cisarovnam.cz, www.usmevmamy.cz)

Soucítíme s Vámi ve Vašem prožitku a přeji Vám, abyste našla adekvátní podporu.

Za tým #rodimvklidu,
Michaela Dobrovolná
Sdílet

Těhotenství vs.strach z létání

Dobrý den, Nevím, zda dotaz spadá přímo do Vaší kompetence a zda by to nebyl dotaz spíše pro gynekologa, nicméně - máme možnost letět za pár týdnů na dovolenou za oceán a já jsem nejspíš těhotná. Mám strach z létání -"normální" let jsem schopná vydýchat, ale při turbulencích zažívám, řekla bych, až panické stavy. Celé mi to došlo až dnes před koupí letenek, že by to mohla být poměrně velká stresová situace nejen pro mě, ale i pro miminko(jednalo by se o začátek 2.trimestru). Dost zdrojů na internetu mluví o tom, že bojácné maminky by se měly létání raději vyhnout právě kvůli stresu - může být problém s příjmem kyslíku ksrze placentu atd. Další věc je, že kromě Bachovek nebo levandule mě nenapadá nic jiného, co bych případně mohla ke zklidnění užít. Jaký je prosím Váš názor?

Těhotenství
Těhotenství II. trimestr
18.3.24

Dobrý den,

píšete, že jste asi těhotná a bojíte se letět na dovolenou, protože let špatně snášíte a bojíte se, že by Váš stres mohl působit negativně i na miminko.

Lékaři se shodují názorem na to, že cestovat letadlem jev případě fyziologického, jednočetného těhotenství, cca do 36.týdne.

Spojení vyššího rizika potratu s létáním v prvním trimestru nebylo dle studií prokázáno. Je třeba být obezřetná ke svému stavu a zhodnotit, zdali Vám let nepřitíží bez ohledu na Vaše těhotenství. Je třeba počítat i se změnami tlaku během letu a s vlivem klimatizace a vzduchotechniky.

Bylo by dobré konzultovat Váš stav s lékařem. 

Pro doplňující dotazy můžete využít naší telefonní linky.

Za tým #rodimvklidu,
Michaela Dobrovolná
Sdílet
 

Sledujte nás také na sociálních sítích