Doprovod - porodní asistentka

Dobrý den, na stránkách porodnice (Vinohrady Praha) ani na internetu se mi nepodařilo zjistit, jestli je možné mít zde vlastní porodní asistentku jako doprovod. Možné by to podle mě být mělo. Máte zkušenosti s přístupem které k tomu mají? Jestli např nejsou pak nepřátelští?Děkuju moc

 

Porod
21.3.2024

Odpověď:

Dobrý den Anežko,

Ptáte se, jestli máme zkušenost s přístupem k rodičce v porodnici na Vinohradech v případě, že s Vámi k porodu přijde Vaše porodní asistentka. Také se ptáte, jestli je vůbec možné u porodu porodní asistentku v této porodnici mít.

Moc děkujeme za dotaz. Rodička má právo na volbu doprovodu u porodu bez ohledu na to, kdo doprovodem je. Tudíž máte právo na to, aby s Vámi u porodu byla porodní asistentka. Pokud však porodní asistentka nemá s nemocnicí smlouvu, nemůže vykonávat žádné ošetřovatelské úkony u porodu a nemůže Vám asistovat u porodu. Je v roli psychické podpory, což je taky u porodu velmi významné.

S přístupem k rodičkám v této porodnici zkušenost nemám, pracuji v Brněnské porodnici. Z vlastní zkušenosti bych ale podotkla, že nenahlížíme jinak na rodičku, která přichází k porodu s dulou či porodní asistentkou, nebo na rodičku, která je u porodu sama.

Pokud byste měla o přístupu pochybnosti, poradila bych Vám, abyste kontaktovala příslušnou porodnici a sjednala si s vedením porodního sálu osobní schůzku, kde projednáte Vaše obavy, přání.

Přeji Vám, abyste prožila porod podle Vašich představ obklopena lidmi, které Vám poskytnou podporu.

Za tým #rodimvklidu,
Michaela Dobrovolná