Jizva po sekci

Dobrý den, Jsem skoro 4 tydny po císařském řezu a jizva me začala nalevé straně bolet. Jedná se o bolest hlavně při vstávání nebo při přetáčenitěla ze strany na stranu v leže. Pod jizvou, v místě bolesti, je na pohmatcítit pod kůži zatvrdlina (v úrovni jizvy a lehce nad jizvou, zhuba 3cm“boule”), kůže je v tom místě lehce zacervenala. Toto pozoruji zhruba 3 dny(+bolesti močového měchýře, na který jsem před týdnem dobrala atb) a naprohlidce před tydnem bylo vše v pořádku. Momentálně zijeme v zahranici a mámstrach, jestli mám tuto situaci nejak urgentne řešit, případně zda stačí počkatna prohlidku v 6ti nedeli (za 2 tydny). Moc děkuji za odpověď. Hezky den

Císařský řez
20.6.2023

Odpověď:

Dobrý den Nikolo,

píšete, že jste čtyři týdny po císařském řezu, cítíte v místě jizvy za určitých okolností bolest, hmatáte v jizvě zatvrdlinu a okolí rány máte zarudlé. Ptáte se, zdali máte situaci urgentně řešit.

Pokud je místi jizvy bolestivé při pohybu či na pohmat a dochází k zarudnutí, ale rána není otevřená, doporučuji aplikovat višňovského balzám. Netuším ale, zdali ho v zahraničí seženete.

V případě, že by se ke stávajícím příznakům přidala zvýšená tělesná teplota či vytékání tekutiny z rány, celkově se zhoršila bolest i zarudnutí, je potřeba vyhledat lékaře co nejdříve.

 Přeji Vám, aby bylo vše co nejdříve v pořádku.

Za tým #rodimvklidu,
Michaela Dobrovolná