Oplodnění

 Chtěla jsem se zeptat jak dlouho probíhá to oplodnění?? Kdy je to uhnízdění kolikátý den?? A jeste se zeptam netusim kdy jsem měla ovulaci… a otestovala jsem se a měla jsem tam ducha ale výraznýho to může být kolik dní od ovulace ?? Klidně bych vám tu fotku testu mohla poslat? Děkuju

Početí
10.7.2024

Odpověď:

Dobrý den Karolíno,

ptáte se, jak dlouho probíhá oplodnění a kolikátý den cyklu dochází k uhnízdění oplodněného vajíčka. Také Vás zajímá, jak dlouho od ovulace má smysl použít těhotenský test.

K ovulaci většinou dochází 2 týdny před menstruací. U ženy, která má pravidelný menstruační cyklus v délce 28 dní to vychází na 14. den cyklu, kdy se uvolní vajíčko a v následujících 24 hodinách je možné, aby bylo oplodněno spermií. Vzhledem k tomu, že životnost spermie může být i 3 dny, považuje se 11. - 15. den cyklu za plodné období, ve kterém je nejvyšší možnost otěhotnění. Je to ale velmi individuální. Zde se dozvíte další informace o období před ovulací.

K nidaci - uhnízdění vajíčka dochází 6 až 12 dní po oplodnění, zde se opět dozvíte další informace. 

Těhotenský test je schopný zjistit početí obvykle 2 týdny po pohlavním styku. Dříve to nemá smysl, postupujte podle pokynů v příbalovém letáku. Přesný počet dnů těhotenství se z tohoto testu nedá odhadovat. Jde jen o orientační test a pokud Vám vyjde pozitivně, objednejte se k Vašemu gynekologovi.

Za tým #rodimvklidu,
Adriana Martincová