Šířka VBAC

Dobrý den, ráda bych se zeptala na následující: cca půl roku po akutní sekci jsem podstoupila resuturu (cílem minimalizovat bolest, krvácení a možnost budoucího vbac). Nerozumím pokaždé jiným údajům týkající se rmt x šířky jizvy (?) 1. Pře resuturou UPMD vzdálenost jizvy a dolní branka 20 mm, RMT 4,3 mm 1. Rovněž před resuturou –expertní ultrazvuk Apolinář šíře hysteretomie 10mm 2.kontrola po resuture RMT6,5 mm 3. kontrola o půl roku později - šíře stěny v místě jizvy 6 mm. Jaký je rozdíl mezi RMT a šíříhysteretomie? Čísla se pokaždé výrazně liší. Predpokladam, že nyní cca 7 měsíců po operaci se sice jizva může hojit, ale ne tenčit nebo naopak ,,narůstat,,Předem děkuji

Císařský řez
Jizva
18.3.2024

Odpověď:

Dobrý den Martino,

děkujeme za Váš dotaz.

Píšete, že jste po akutním císařském řezu a došlo u Vás k resutuře operační rány. Nerozumíte hodnotám, které se vztahují k jizvě na děloze. Ptáte se na jejich význam.

Ultrazvukové hodnocení kvality hojení jizvy není v kompetenci porodní asistentky. Jedná se o výhradně lékařský úkon a proto by Vám měl Váš ošetřující lékař vše důkladně vysvětlit. Proto bych Vám poradila, abyste se domlouvala se svým ošetřujícím lékařem, vše s ním podrobně probrala a kladla doplňující dotazy.

Přeji Vám, abyste našla odpovědi, které hledáte.

Za tým #rodimvklidu,
Michaela Dobrovolná