Nikdy více vyvolání

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak postupovat v komunikacis doktorem v porodnici, když dopředu vím, že na vyvolání mě nikdo užnedostane. (Kromě šílených bolestí co 2 minuty, tak spíše ty dva dnyv nemocnici před porodem, konec covidu, pocit jak ve vězení, opuštění,strach, žádné jiné alternativy mi neřekli…). Domácí porod nechci. Děkuji

Indukce
13.10.2023

Odpověď:

Dobrý den,

 ptáte se, jak postupovat v komunikaci s lékařem, když nechcete u druhého těhotenství vyvolávat porod.

 

Z Vašeho dotazu je patrné, že jste ve svém rozhodnutí opravdu pevně přesvědčená, víte, proč jste takhle k indukci porodu nastavená. Tohle je velmi důležité, jelikož si budete umět stát za svým názorem ve chvíli, kdy o indukci budete s lékařem jednat.

Ze zákona máte právo na odmítnutí zdravotních služeb, tedy i indukce porodu, na základě podepsání negativního reverzu. Lékař Vás musí poučit o možných rizicích spojených s tímto odmítnutím, ale neměl by na Vás vyvíjet nátlak, abyste změnila svůj názor.

Lékař by Vám také měl vysvětlit, z jakého důvodu volí indukci porodu právě ve Vašem případě. Můžete pak svůj aktuální stav zkonzultovat s jiným lékařem a na základě toho se pak rozhodnout, jak budete postupovat.

Za tým #rodimvklidu,
Michaela Dobrovolná