Porod po císařském řezu ve Vyškově

Dobrý den.Mám za sebou dva císařské řezy (kp + vysoká hmotnost dětí kolem 4 kg).Nyní jsem v 28. týdnu a vše v pořádku. Ráda bych porodila tentokrát přirozeně, ale ve Fakultní nemocnici Olomouc mi už při druhém řekli, že další přirozeně nenechávají. Jaká je v tomto případě praxe v porodnici ve Vyškově? Dostala se ke mě informace, že i po dvou císařích dávají přirozenému porodu šanci.Děkuji za odpověď.

Porod po císařském řezu
12.12.2022

Odpověď:

Dobrý den,


děkujeme Vám za Váš dotaz. Zajímá Vás, jaká je praxe v nemocnici Vyškov, při poskytování péče během vaginálního porodu po dvou císařských řezech.

Ano, i já mám informace, že porodnický tým ve Vyškově zvládá podporovat ženy, které se rozhodnou rodit vaginálně i po dvou císařských řezech. Určitě je dobré, domluvit si ve Vyškově schůzku se zkušeným lékařem a informovat se o možnostech. Také doporučuji přípravu na porod s porodní asistentkou nebo dulou a pak kontinuální podporu během porodu někým blízkým nebo dulou nebo porodní asistentkou. Pokud jste zdravá a Vaše těhotenství se vyvíjí normálně, je vaginální porod dobrou volbou.

Moc Vám přeji, aby se Vám to podařilo.

Se srdečným pozdravem

Za tým #rodimvklidu,
Marie Vnoučková