Růžový hlen

Dobrý den, jsem v na konci 6 tt a dnes mě na spodním prádle vyděsil růžový hlen - našla jsem ho dopoledne i nyní odpoledne. Při utření toaletním papírem nekrvácím. Mám strach, neboť jsem v prosinci prošla potratem a bojím se, aby se to nyní neopakovalo. Mám raději zajít na pohotovost? Moc děkuji za Váš čas a přeji hezké dny!

Těhotenství I. Trimestr
30.5.2024

Odpověď:

Dobrý den Lucie,

jste na začátku těhotenství. Vyděsil Vás růžový hlen. Předchozí těhotenství skončilo potratem, ptáte se, zda máte zajít raději na pohotovost.

Samotný růžový hlen nemusí znamenat nic špatného. Těhotenství přináší mnoho změn v těle ženy. V důsledku hormonů se prokrvuje děloha, konzistence cervikálního hlenu se může měnit. Můžete mít i další příznaky, které jsou na začátku těhotenství normální: zvýšená únava, nevolnosti, zvracení, pnutí v prsou a tak podobně. Buďte k sobě pozorná. Pokud byste pociťovala bolesti v podbřišku nebo krvácení, určitě lékaře vyhledejte. V tuto chvíli si myslím, že to není nutné.

Chápu, že Vás po předchozím potratu ledacos rozhodí. Přeji Vám, aby se tentokrát těhotenství vyvíjelo úspěšně. Pokud byste chtěla, můžete nám zavolat a promluvit si s některou porodní asistentkou z našeho týmu.

Zdravím

Za tým #rodimvklidu,
Marie Vnoučková