Těhotenství

Dobrý den, jsem nějaký 39tt a nikdo mi ještě neřekl odhad miminka. Měří se miminko před porodem nebo jak to funguje? Paní doktorka mě vždy jen odbyde zkontroluje srdeční ozvy miminka, čípek a všechno. Kamarádky říkají odhady miminka a mě nikdo nic ještě neříkal. Co kdyz miminko bude velké a já ho nevytlačim? To už nikdo nehlídá nebo by se mělo? Bolesti už mám hodně celé bříško je bolavé ale prý se mimco ještě nechystá (cs 2) Co mě trapi tak bolestí bříška, ale furt se nic neděje. Taky mám tlaky 90/45 a podobně. Nikam nedojdu hned je mi zle z tlaku. Kávu nepiju. Jak dlouho mě můžou nechat přenášet? Omlouvám se za takové otázky ale můj lékař mi na ně neodpovi.. Děkuji za odpověď hezký den.

Těhotenství
9.3.2023

Odpověď:

Dobrý den Moni. 

děkujeme za Váš dotaz do poradny. Omlouvat se určitě nemusíte, je v pořádku, že se ptáte.

Máte mnoho otázek. Nevím, zda jste se lékařky ptala a ona Vám neodpověděla nebo zda jste očekávala, že Vám toho řekne víc, než jste se na prohlídce dozvěděla. Určitě se na prohlídce nebojte zeptat na to, co Vám není jasné. Gynekoložka by Vás měla o všech postupech a výsledcích vyšetření informovat. 

Pokud Vám lékařka dělala kontrolní ultrazvukové vyšetření, jistě má i přehled o přibližné velikosti miminka. Odhad je ale vždy pouze orientační. Pokud nemáte nějaké přidružené onemocnění, s největší pravděpodobností je Vaše dítě velké tak akorát, aby prošlo porodními cestami.

Tlak máte opravdu nízký. Což samo o sobě nemusí být nijak ohrožující. Je důležité dodržovat zdravou životosprávu, dost odpočívat, chodit ven na čerstvý vzduch atp. Pokud Vám to znepříjemňuje denní režim, poraďte se s lékařkou.

Přenášení se v těhotenství počítá až od 42+0 tt. Pokud jste 39tt máte ještě dost času.

Pokud byste měla další dotazy na porodní asistentku nebo si chtěla zkrátka o tom, co Vás trápí popovídat, zavolejte nám do poradny Rodím v klidu.

Užijte si konec těhotenství i porod.

Za tým #rodimvklidu,
Markéta Koubková